Německé vládě už začínají v posledních dnech docházet důsledky migrace uprchlíků ze zemí postižených válkou. V Německu se v této chvíli nachází několik tisícovek uprchlíků, kteří se podle vlády musí zapojit do společnosti, s čímž také souvisí zaměstnání nutné pro jejich další setrvání v zemi. A tady většina politiků naráží na problém, která je podle jejich slov důležité vyřešit v co nejbližší době.

Podle politiků je tak nutné snížit nebo dokonce zrušit minimální mzdu. Tato omezení by se však dotkla velkého počtu obyvatel Německa. Hans-Werner Sinn tuto situaci okomentoval tak, že je zapotřebí zrušení minimální mzdy pro utečence. S tím ovšem nesouhlasila německá ministryně práce, podle které je toto „vysoká bariéra“ pro přijímání uprchlíků.

Odborníci jak se zdá našli řešení, jenž by mohlo pomoci zaměstnavatelům, kteří budou muset zaměstnat žadatele o azyl. Jedná se o to, aby uprchlíci byli klasifikováni pouze jako dlouhodobě nezaměstnaní, tudíž jim budou moci zaměstnavatelé vyplácet nižší mzdu, než je ta minimální po dobu půl roku.

Tady právě nastává problém pro německé pracující. Koho bude chtít zaměstnavatel zaměstnat? Němce, kterému bude muset platit vyšší plat nebo žadatele o azyl, jenž bude pobírat půl roku mzdu nižší než je ta minimální?

Foto: photo story / Shutterstock.com

Komentáře