Nemyslíme si, že tak silná Ekonomická země jako je Německo by měla snad „zkrachovat“ pod návalem dalších uprchlíků, ale podle informací tento fakt Německo finančně pořádně zaneprázdní. Vláda bude muset obětovat až několik miliard eur na podporu uprchlíků, kteří žádají nebo budou žádat o azyl v této zemi.

Právě proto se německá vláda snaží přijít na co nejefektivnější způsoby, jak začlenit uprchlíky do společnosti, aby mohli také pracovat a podílet se na státním rozpočtu. Předseda Evropské rady Donald Tusk už projevil vděk Německé vládě, která podle jeho slov jedná jako jedna z nejtolerantnějších zemí v evropských dějinách, avšak nabádá ke zlepšení situace, která panuje v hlavním městě.

Chápu, že má Německo problém zavést přísnější režim na hranicích díky jeho historii, ale Evropský lídr musí musí kontrolovat situaci.

Ekonomové z Německa už před časem varovali vládu, že s příchodem dalších uprchlíků bude mít země problém s pracovní silou. Situace je až tak vážná, že hrozí Německu prudké zpomalení hospodářského růstu. Ekonomové také zpochybňují začlenění těchto uprchlíků, jelikož mají ve většině případů nižší vzdělání a nebudou tak přínosem pro Německou ekonomiku. Celkové náklady na uprchlíky by měly v letošním roce překročit částku 7 miliard eur, v příštím roce se odhadují náklady až 17 miliard eur.

 

Komentáře

Comments are closed.