Ve včerejších hodinách se v Turecko pořádal summit skupiny G20, kde se v debatě střetl prezident Vladimir Putin a prezident USA Barack Obama. Veřejnost o tom informoval poradce ruského prezidenta Putina. Jednali společně ohledně současné situace s Islámským státem, která se musí v co nejbližší době vyřešit. Islámský stát v několika posledních dnech útočil v zemích jako je Libanon, Francie nebo v Iráku. Ve všech těchto případech šlo o útoky na bezbranné civilisty, kteří byli zabiti těmito teroristy. Podařilo se však prezidentům obou velmocí shodnout na stejném názoru ve věci útoků v Sýrii?

Poradce ruského prezidenta Putina Jurij Ušakov informoval, že ohledně řešení situace na blízkém východu se názory prezidentů až tolik neliší. Co se ovšem liší, je přístup prezidentů k řešení vojenské taktiky při útocích v Sýrii. Prezidenti také podle slov poradce Putina diskutovali ohledně teroristických útoků, které se odehrály na několika místech naší planety. Americký prezident Barack Obama také ocenil přístup zemí v boji s Islámským státem, včetně akcí Ruska, které jsou podle něj velice důležité.

Rozhovor obou prezidentů trval asi necelou půl hodinu a prezidenti se také shodli, že v Sýrii je nutná změna politiky za dohledu OSN. Prezident Barack Obama se také vyjádřil k situaci na Ukrajině, která by podle něj měla převzít zpět pod kontrolu své území. Prezidenti Obama a Putin se shodli na tom, že je potřeba Islámský stát jednou provždy zničit.