Nevládní nezisková organizace Greenpeace, která má jako svůj hlavní cíl ochranu životního prostředí je trnem v oku nejednoho ropného magnáta. Působí ve čtyřiceti zemích po celém světě a snaží se chránit zbytky už tak dost poničené planety. Jak to podle posledních událostí vypadá, bude si muset nezisková organizace ze svých 40 zemí, ve kterých působí jednu zemi odstranit. Konkrétně se jedná o Indii, kde organizaci Greenpeace bylo nařízeno ukončení své činnosti kvůli údajným podvodům. Organizace má tak od včerejšího dne třicet dnů na uzavření své činnosti, ve které musí odůvodnit tyto své podvodné činy spojené s falsifikováním dat.

Jedná se zde pouze o prohloubení netolerance k našim odlišným názorům, jenž se vládě nezamlouvají.

Greenpeace není první a ani poslední organizací, která byla v Indii díky své pochybné činnosti zrušena. Na starost si vzala tuto činnost vláda ministerského předsedy Narendy Modiho. Mluvčí organizace Greenpeace však uvádí, že se jeho skupina žádného provinění nedopustila a jedná se pouze o umlčení nehodícího se média ze strany Indické vlády. Vládě se v posledním měsíci podařilo přerušit činnost až 9000 skupinám.

Jedním z důvodů, proč Indická vláda nařídila ukončení činnosti organizaci, můžou být kampaně, které byly vedeny. Organizace Greenpeace totiž organizovala kampaně proti uhelným dolům v lesích nebo geneticky modifikovaným plodinám.

Foto: Rob Wilson / Shutterstock.com

Komentáře