V České republice není žádnou výjimkou, že některé matky nechtějí z jakéhokoliv důvodu očkovat své děti. Prozatím nejsou v České republice povinné očkování pro všechny typy nemocí. Na internetu se totiž objevilo již v minulosti několik diskuzí, které nabádají matky, aby neočkovaly své děti, jelikož je tak vystavují velkému nebezpečí.

Žádné očkování, žádné peníze.

Ať už se jedná o závažné nemoci spojené s očkováním nebo snižování imunity dětí. Austrálie svým obyvatelům tuto možnost volby jestli očkovat či neočkovat dítě vzala. Respektive vláda pohrozila jednotkou nejmocnější, a to jsou peníze. Všechny děti by tak měly být očkovány a ty, které očkovány nebudou, tak jejich rodiče nebudou mít právo na přidělení sociálních dávek na dítě.

Austrálie: Povinné očkování pro všechny děti

Povinné očkování

Tento zákon by měl podle parlamentu vstoupit v platnost od příštího roku. S myšlenkou tohoto zákona si parlament pohrával již delší dobu, teprve teď byl ovšem schválen většinou. Austrálie má podle statistik naočkováno přibližně 90% dětí, tato statistika se ovšem pohybuje neustále dolů. Za posledních 10 let totiž v Austrálii stouplo číslo dětí, jenž nejsou naočkovány na 24.000. Tento zákon již okomentovali někteří právníci, kteří se domnívají, že se nejedná o nejlepší zájem dítěte, jelikož se tento zákon bude zaměřovat pouze na děti z nezvýhodněných rodin.