Redaktoři z kontroverzního deníku Charlie Hebdo si zřejmě se svými kresbami nedají pokoj, i když vyvolávají ve světě tolik kontroverze a nařčení. Od teroristického útoku přímo v redakci tohoto plátku uběhl už necelý rok a redaktoři se chystají na další vydání jejich plátku, který bude hořkou pilulkou pro nejednoho francouzského občana.

Charlie Hebdo vydal na začátku tohoto roku číslo, kde zesměšňovali například proroka Mohameda a následoval nejkrvavější incident od roku 1961. Po této katastrofě si mnozí říkali, že Charlie Hebdo bude zase o něco shovívavější, ale kdepak. Následovala tragická nehoda ruského letadla v Egyptě a redaktoři deníku měli zase o čem psát.

Neděláme žádné výjimky, proč by jsme tedy měli přehlídnout i události z Paříže?

Tato slova pronesl veřejnosti nový šéfredaktor deníku Charlie Hebdo Gérard Bruyère. Karikaturisté z deníku před několika týdny vyvolali vlnu emoci, když do světa poslali karikatury zesměšňující pád ruského letadla v Egyptě. Redaktoři ovšem připravují seriál karikatur, který se bude věnovat čistě teroristického útoku v Paříži, který spáchal s největší pravděpodobností Islámský stát.

Tento seriál karikatur by měl do světa vyjít pod názvem: „Konečně francouzské porno!“. Novináři z některých deníků po celé Francii spojují útok v klubu Balaclan s jeho názvem, jelikož nad hlavním vchodem visela cedule s názvem deníku Charlie Hebdo, Je susis Charlie, neboli Jsem Charlie.

Foto: Hadrian / Shutterstock.com

Komentáře