Rumunsko vyhlásilo státní smutek po dobu tří dnů, během kterých má být uctěna památka těm, kteří zahynuli při incidentu v nočním klubu. Tato tragédie se stala ve městě Bukurešť, kde v jednom nočním klubu došlo k nehodě, při které začal hořet noční klub. Celý incident si vyžádal podle informací až 27 obětí, které uhořely v klubu.

Dalších 180 lidí bylo během tohoto incidentu a následovné tlačenici zraněno, z toho 140 zůstává stále v nemocnici. Do dnešního dne nebylo možné některé z obětí identifikovat. Jelikož část zraněných, kteří leží v nemocnici jsou v kritickém stavu, úřady počítají s tím, že počet obětí, může ještě stoupnout.

Lidé omdlévali, panoval totální chaos, šlapali po sobě.

Celou tuto tragédii měla předcházet pyrotechnická show, během které muselo dojít k technické závadě, jenž stojí za vznikem požáru. Během pátečního večera, kdy se tato tragédie odehrála, se v klubu pohybovalo až 500 účastníků metalového koncertu. Většina obětí by podle předčasných informací měla být mladého věku. Mezi obětmi by měli být i dva Španělé, jedna Italka a jeden Němec.

Podporu pozůstalým tragédie vyjádřil také už rumunský prezident Klaus Iohannis, který na místě katastrofy zapálil svíčku a navštívil přeživší v nemocni. Victor Ponta, Rumunský premiér, dokonce kvůli incidentu musel zkrátit svoji návštěvu Mexika a vrátil se do Rumunska, kde ihned nařídil kontrolu všech nočních klubů, aby k podobným nehodám už nedošlo. Podobný incident se stal již v roce 2013 v Brazílii, kde přišlo o život 241 lidí.