Měla to být tajná zbraň Ruska, kameraman ovšem zabral tajné plány této zbraně a odhalil tak tajemství celému světu. Tento týden se dostal do televizního vysílání záběr, který neměl vidět nikdo z veřejnosti. Ruský prezident Vladimir Putin držel ve svých rukou schématické plány pro novou zbraň Ruska, když ji v tu stejnou chvíli zabral i tamější kameraman.

Jestli šlo o pouhou náhodu nebo o předem myšlený plán nevíme, Kreml se ovšem k celému incidentu vyjádřil tak, že k podobným selháním už nesmí v žádném případě v budoucnosti dojít. Reportáž vyslal do televize kanál NTV a Pervyj, jenž dostaly záběry z bezpečnostní schůze, které se účastnil prezident.

Některé tajné informace se dostaly do záběrů kamer a musely tak být odstraněny. Situace se už nesmí v žádném případě opakovat.

Toto prohlášení vydal Kreml po uveřejnění celého incidentu. A o jakou tajnou zbraň přesně se jedná? Jedná se o bezpilotní podmořskou ponorku, která v sobě má podle informací ukrývat jaderný náboj. Účastník besedy, kde byly tyto plány představeny uvedl, že tato zbraň se schopna zničit pobřeží celých Spojených států. S podobnou technologií měl přijít už v šedesátých letech akademik Andrej Sacharov, uvedl tak účastník besedy. Zatím se jedná o pouhý prototyp, jenž by měl být realizován k roku 2025.

Komentáře