Dmitrij Gorbanev je členem ukrajinské armády a ve včerejších hodinách v rozhovoru pro tamější televizní stanici poznamenal, že při odstřelování neví kam střílí a ani to vědět nechce. Nezajímá ho jaké objekty či subjekty se pod souřadnicemi, které obdrží nacházejí. Důvodem je podle Dmitrije svědomí, které by mu nedovolilo po večerech spát.

Dmitrij Gorbanev působí jako rotný motorizovaného pluku ukrajinské armády. Podle jeho slov nemůže večer před spánkem přemýšlet koho zasáhl granát, který právě on vystřelil a někoho tak zmrzačil či zabil. Důvodem těchto obav může být incident, jenž se odehrál před několika týdny, když Dmitrij odstřeloval nepřítele poblíž školy.

Nechci vědět kam střílím a kam dopadají mnou vystřelené granáty. Rozumíte mi?

Zdroje uvedli, že Dmitrij zasáhl granátem školu, ve které se pohybovaly právě v té chvíli děti. Právě proto nechce slyšet žádné informace ohledně celého incidentu, které by mu nedaly spát. Rtoný Dmitrij Gorbanev se také účastnil bitvy v Ilovajsku, jenž se odehrávala mezi srpnem a zářím minulého roku a došlo zde ke konfliktu mezi ukrajinskou armádou a separatisty.

Tato válka také nese označení Ilovajský kotel. V současné době se rotný Dmitrij Gorbanev zabývá výcvikem mladých lidí do ukrajinské armády. Při rozhovoru bylo také rotnému nabídnuta návštěva Doněcka, kde se nachází pomník dětem, které byly zabity právě tímto granátovém odstřelování.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=pd9NFfz2lpY&w=640&h=480]

Foto: Drop of Light / Shutterstock.com

Komentáře