Od začátku vojenských akcí v Sýrii proti Islámskému státu uběhlo už několik týdnů či měsíců. Teprve teď hlásí syrská armáda za pomocí té ruské postup směrem kupředu. Syrská armáda postupuje po zemi, zatímco ta ruská provádí letecké nálety a bombardování nad údajnými pozicemi islamistů.

Tato spolupráce probíhá už několik týdnu a k této příležitosti, vydaly patřičné úřady prohlášení o dosavadním vývoji a úspěších. Syrská televize informovala veřejnost v pondělí o tom, že jednotky spolu se svými partnery získaly zpět město Mahina v provincii Homs. Při těchto vojenských akcích podle informací utrpěli bojovníci z islámského státu značné ztráty na životech a technice.

Syrská armáda postupuje v dobývání své země

Foto: Volodymyr Borodin / Shutterstock.com
Foto: Volodymyr Borodin / Shutterstock.com

S tímto dosavadním úspěchem hodlá armáda pokračovat v bojích a dobýt zpět území, jenž ovládá Islámský stát. Syrská armáda hodlá postupovat dále ke Karjatajnu, který je vzdálen asi 15 kilometrů od města Mahina. Karjatajn ovládají islamisté již od začátku srpna tohoto roku. Islamisté se zde taky podepsali zničením starověkého kláštera, jenž stál na tomto území od 5. století. Další památky, které byly islámským státem zničeny se nacházejí v Palmýře, kam se už také blíží syrská armáda. Kvůli vojenským akcím v Sýrii musel Irák přerušit vnitrostátní lety, jenž mohly ohrozit rakety z útoků ruské armády.

Foto: Volodymyr Borodin / Shutterstock.com

Komentáře