Spojené státy a jejich spojenci mohou okamžitě ukončit konflikt v Sýrii, pokud se rozhodnou zastavit poskytování pomoci teroristickým skupinám v zemi, řekl senátor Virginie agentuře Sputnik. „Lidé musí pochopit, že v případě, že Spojené státy, Francie a Británie přestanou podporovat teroristy, válka skončí,“ prohlásil ve středu senátor Black. „My jsme tuto válku zapříčinili, a můžeme ji ukončit, kdykoliv budeme chtít.“

Syrská válka skončí, až přestane USA podporovat teroristy

Foto: Volodymyr Borodin / Shutterstock.com
Foto: Volodymyr Borodin / Shutterstock.com

„Desítky tisíc nákladních automobilů Toyota jsou dodávány do přístavů v Turecku, které jsou vybaveny 23 mm kanóny z Chorvatska, a poté jsou dopravovány islámskému státu a frakcím napojeným na Al-Kájdu, které bojují v Sýrii,“ uvedl Black. „Spojené státy jsou i nadále hluboce zapojené do výcviku a vyzbrojování teroristů, aby bojovali proti legitimní syrské vládě.“ Black poznamenal, že za poslední čtyři roky, Washington vycvičil 200 teroristů měsíčně na základnách v Jordánsku, kteří pravidelně přicházejí do Sýrie.

My jsme tuto válku zapříčinili, a můžeme ji ukončit, kdykoliv budeme chtít

Dříve v listopadu, pobočka Al-Kájdy v Sýrii- Fronta An-Nusra- zveřejnila video, ve kterém otevřeně děkuje Svobodné syrské armádě (FSA) za to, že jim dodala americké protitankové střely TOW. Zpráva zveřejněná íránskou tiskovou agenturou FARS uvedla, že Saúdská Arábie minulý měsíc poslala skupině Fronta An-Nusra také rakety TOW.

„Spojené státy zmocnili Saúdskou Arábii uvolnit 500 protitankových střel TOW, aby zpomalily syrskou zálohu. Spojené státy také mohou posílat teroristům protiletadlové rakety MANPAD. Převody protitankových a protiletadlových střel generují „krev za peníze“ v lukrativních obchodech se zbraněmi,“ vysvětlil Black.

Zinscenování útoku chemickými zbraněmi

Syrští rebelové zinscenovali útok za pomocí chemických zbraní pod vedením turecké rozvědky, aby přesvědčily Spojené státy, zapojit se do přímého boje, uvedl Richard Black.

V srpnu 2013, došlo na předměstí syrského hlavního města Damašku k bezprecedentnímu chemickému útoku, který zabil více než 1300 civilistů. Bojovníci a vláda syrského prezidenta Bašára Asada obviňovali z útoku jeden druhého. „Tento útok byl zinscenován rebely, aby vtáhli Ameriku do přímého boje proti Sýrii,“ uvedl ve středu senátor Black. Senátor dodal, že autor a vítěz Pulitzerovy ceny, Seymour Hersh oznámil, že plynový útok byl proveden syrskými povstalci pod vedením tureckých zpravodajských agentů.

Instalace islámské diktatury

Navíc, turecká vláda, spolu se Saúdskou Arábií a Katarem, poskytují finanční pomoc teroristickým skupinám v Sýrii s cílem svrhnout prezidenta Bašára Asada a zavést islámskou diktaturu, uvedl Richard Black.

„Saúdská Arábie a Turecko se nemohou dočkat sesazení vlády prezidenta Bašára Asada a nainstalování těžké islámské diktatury,“ uvedl ve středu Black. „Spolu s Katarem, oni financují řadu teroristů, aby si podmanili syrský lid.“ Senátor Virginie poznamenal, že Saúdská Arábie a Turecko vyvíjí nátlak na Washington, stejně jako na NATO, a požadují odchod syrské vlády.

„V případě, že Turci a Saúdové uspějí, nainstalují v Sýrii brutální islámský režim ovládaný islámským státem nebo Al-Kájdou,“ uvedl Black. Ve stejnou dobu, Saúdská Arábie odmítla přijmout jediného uprchlíka, a raději změní Evropu na islámský region,“ uvedl Black.

Evropská unie se v současné době snaží vyrovnat s masivní uprchlickou krizí, se stovkami tisíc lidí prchajících z konfliktem rozpolcených zemí z Blízkého východu a severní Afriky.„Saúdové, kteří financují většinu mezinárodního terorismu, odmítli přijmout jediného uprchlíka,“ uvedl Black. „Místo toho, nabízejí vybudovat v Evropě 200 mešit a změnit ji na islámský region. To je samozřejmě skutečný důvod migrační vlny.“

Tato obrovská vlna uprchlíků, poznamenal Black, se neobjevila až pátým rokem války v Sýrii. Islámští „uprchlíci“ byli vysláni do Evropy, uvedl Black, až poté, co turecký prezident Recep Tayyip Erdogan upevnil svou moc v důsledku nedávných voleb.

„Tři čtvrtiny těchto přistěhovalců jsou muži ve věku vojenské služby. Ne rodiny, které byste očekávali v uprchlické vlně,“ dodal senátor. Black také poznamenal, že žádný z uprchlíků není křesťan, i když křesťané jsou ti, kteří jsou nejvíce pronásledováni.

Foto: Volodymyr Borodin / Shutterstock.com