Přesně toto pronesl jeden ze sionitických duchovních při pohřbu izraelského otce se synem. Podle něj byly Pařížské útoky, spáchané Islámským státem, adekvátní za to, co se provedlo židům během druhé světové války. Pohřbený otec se synem byli zastřeleni palestinským teroristou. Rabín už je svými výroky mezi veřejností velice známí, jelikož už v roce 2009 vyvolal velkou vlnu kontroverze, když komentoval knihu Králova tóra.

Řeči o ohledech na záchranu našich bratří napříč celým Izraelem neznamenají v naší zemi vůbec nic.

Její spoluautor byl totiž rabín Jicchak Šapira, jenž patří mezi představitele radikálních osadníků a v knize se zmiňuje mimo jiné o zabíjení nežidovských civilistů. Několikrát byl také zatčen a předveden před policejní výslech, protože byl obviněn z podněcování k násilí. Žádné tresty však nikdy nepadly.

Hříšníci v Evropě, kteří zemřeli při teroristickém útoku si to zaslouží za to, co udělali našim lidem před 70 lety.

Co má ovšem teroristický útok a smrt 130 nevinných lidí, kteří byli připraveni o život bojovníky z Islámského státu s holocaustem, který byl proveden před 70 lety nacisty společného, to tento rabín neprozradil. Rabín také citoval Pražského Maharala, jenž jednou pronesl, že napadený národ může vést válku proti útočníkovi, který jej napadl a nemusí brát ohledy na lidí, kteří se účastní těchto akcí.