Přesně tato slova šokovala rodiče malé pětileté holčičky, která je těžce nemocná a odmítá další léčbu. Julianna Snow trpí podle doktorů dědičnou chorobou označovanou jako Charcot-Marie-tooth syndrom. Tato choroba napadá motorický nervový systém a projevuje se zejména ztrátou motoriky u různých částí těl. Podle vyjádření nemocnice tohoto přání své dcery hodlají rodiče respektovat, i když si podle nich dcera neuvědomuje následky tohoto rozhodnutí.

Toto rozhodnutí učinila moje dcera již ve svých čtyřech letech.

Julianna již nechce žít, jelikož už je unavená z nemocnic a doktoři, kteří provádějí bolestnou léčbu. Malou holčičku napadl tento virus na plicích a znemožňuje jí tak dýchat. V současných chvílích je stav malé Julianny stabilní, ale pokud dojde k opětovnému napadení plic virem, odmítne další léčbu.

Julianna nám sdělila, že už nechce do další nemocnice a odmítá další léčbu.

Podle matky Julianny provedla toto rozhodnutí její dcera již ve čtyřech letech. K celému případu se vyjádřil bioetik Art Caplan, podle kterého je dítě v tomto věku schopné vybrat si film na který se chce dívat, nebo knihu kterou chce číst, ale nemůže si ještě uvědomovat co znamená pojem smrt. Podle bioetika se tato schopnost pochopit pojem smrt rozvíjí u dětí až od devátého či desátého roku života.

Comments are closed.