Mimořádná zpráva přišla před několika málo hodinami z Turecka, kde bylo podle dosavadních informací sestřeleno ruské letadlo SU-24. Turecký funkcionář obranných sil poznamenal, že ruské letadlo překročilo hranice ze syrského území a na opětovné varování o narušení leteckého prostoru pilot nereagoval. Turecká armáda byla tedy nucena toto ruské letadlo sestřelit.

Podle CNN byla posádka letadla informována desetkrát během pěti minut. Piloti ruského letadla se po sestřelení katapultovali, aby si zachránili život. Rozhodnutí i sestřelení letadla vydal turecký premiér. Jeden z posádky pilotů je podle informací v zajetí a druhý je zatím na neznámém místě. Není tedy jestli jestli tuto nehodu přežil.

Turecká armáda sestřelila ruské vojenské letadlo, které nereagovalo na varování:

Turecká armáda

Některé zprávy uvádějí, že se Rusko přiznalo k porušení leteckého prostoru nad Tureckem, jiné zase tvrdí, že ministerstvo obrany toto porušení prostoru odmítá. Letadlo se podle nich pohybovalo ve výšce 6.000 metrů nad územím Sýrie. Některé zdroje tvrdí, že letadlo bylo sestřeleno stíhačkou F-16, jenž vlastní turecké armáda. Agentura Ria Novosti ovšem tvrdí, že rakety byly vystřeleny ze země. Jelikož Turecko bojuje na opačné straně než Rusko, tedy proti vládě Bašára al-Asada, jsou vztahy mezi těmito zeměmi velice vyostřené. Na video ze sestřelení letadla se můžete podívat níže.

Foto: javarman / Shutterstock.com

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=IpkJrHV-yFE&w=853&h=480]

Komentáře

Comments are closed.