Havaj se stala oficiálně prvním americkým státem, který zakazuje týrání zvířat pro účely zábavy. Ať už se jedná o medvědy, slony, velké kočkovité šelmy nebo další exotická zvířata, od příštích týdnů bude nelegální tyto zvířata využívat pro účely zábavy. Tato zpráva vyvolala radost všem aktivistům po celém světě, kteří každým dnem bojují za práva zvířat a tento zákon se zdá být první vlaštovkou.

Doufáme, že Havaj bude prvním státem, který bude příkladem dalším po celém světě.

I v tomto zákoně se ovšem najde pár výjimek, které umožní výjimečné využití zvířat. Může se jednat například o natáčení filmů či seriálů, ve kterých budou právě tato vycvičená zvířata nebo zoologické zahrady, jejichž běh prověří a schválí samotné vládní orgány, jenž se přesvědčí, že nedochází k ublížení na zdraví zvířatům.

Týrání zvířat za účelem zábavy bude brzy zakázáno na Havaji. Jedná se o první vlaštovku?

Týrání zvířat

Tento zákaz vejde v platnost přesněji na začátku příštího roku a jak Inga Gibson komentovala, tak doufá, že bude dalších státu v příštím roce nadále přibývat a povede to k celoplošnému zákazu týrání zvířat. Zákon už si samozřejmě našel i své odpůrce, hlavně ze strany samotných provozovatelů těchto zařízení, kteří se těmito praktikami živí.

Komentáře