Určitě každý z Vás alespoň jednou odcestoval za hranice našeho státu. Pokud ano, je Vám jasné že bez dokladu jako je pas, nebude možné cestovat mezi zeměmi Evropské unie, i když se nacházíme v schengenském prostoru. Jak se ovšem zdá, pro uprchlíky tento fakt není žádným problémem. Bez jakýkoliv kontrol zavazadel, nedej bože pasů nebo jiných dokladů, cestují po zemích Evropské unie jako by se nechumelilo. Podle slov jednoho uprchlíka tento doklad nikdo nepotřebuje, protože je pozvala do jejich země Německá kancléřka Angela Merkelová. A co nám tedy hrozí díky tomu, že uprchlíci nejsou nuceni předkládat ke kontrolám svoje doklady či zavazadla?

Jsem uprchlík a žádný pas nepotřebuji. Pozvala mne přece paní Angela Merkelová.

Nelegálně držené zbraně, drogy, alkohol nebo cigarety. Všechny tyto položky a mnohé další se mohou skrývat v zavazadlech uprchlíků proudících do Evropy. Celkem 800 000 uprchlíků se již dostalo do Evropské unie ze všech koutů blízkého východu, aniž by museli předložit svoje osobní zavazadla ke kontrole. Můžeme zde jmenovat například Afghánistán, který je na prvním místě v distribuci drog celém světě, z čehož velká část migrantů přichází právě z této země.

Další rodnou zemí několika tisíc uprchlíku je například Pákistán, Sýrie nebo Irák, kde nelegálně koupit střelnou zbraň není velký problém. Dokud vláda Angely Merkelové nezmění stávající zákony pro uprchlíky, můžeme si být jisti, že výše jmenované nelegální položky míří do Evropských zemích a to ve velkých počtech.

Foto: Fotosr52 / Shutterstock.com

Komentáře