Švédsko už několikrát doplatilo na uprchlickou krizi, která Švédsko zasáhla ve velké míře. Uprchlická krize ve Švédsku způsobila několikanásobné protesty, škody na majetku a jak to vypadá nyní, bude mít na svědomí i politický převrat. Roste tam totiž podpora strany švédských demokratů. Švédský ministr tento nárůst podporovatelů komentoval v rozhovoru pro BBC a tvrdí, že jej tato skutečnost vážně znepokojuje.

Jedním z důvodů proč ministra tento fakt znepokojuje je ten, že tato strana má kořeny v neonacistickém hnutí. Tato strana často bývá na titulních stranách novin, ne však v dobrém slova smyslu. Před několika týdny se totiž řešila kauza, když členové nabádali své voliče k útokům na uprchlická centra.

Uprchlická krize má na Švédsko větší vliv, než se z počátku zdálo.

Foto: Drop of Light / Shutterstock.com
Foto: Drop of Light / Shutterstock.com

Švédsko už naplnilo kapacity uprchlických táborů a nepřijímá nadále další uprchlíky. Tyto centra byla v několika případech vypálena a napadena neznámou skupinou osob. Švédsko je na tom s kapacitou pro uprchlíky tak špatně, že dokonce plánuje uskutečnit kontroverzní plán, ve kterém hodlá ze země přemístit několik tisícovek uprchlíků mezi ostatní členské státy Evropské unie. Ministr spravedlnosti Morgan Johansson už v rozhovoru pro nejmenovanou televizi zmínil, že Evropská komise toto přerozdělení uprchlíků ze země odsouhlasila, jelikož se jedná o závažnou situaci.

Foto: Drop of Light / Shutterstock.com