Uprchlická krize není ještě ani na svém začátku a některé státy Evropské unie již přestávají tolerovat povinné kvóty, jenž EU nařídila na přijímání uprchlíků ze zemí postihnutých válkou. Jako první se tomuto nařízení postavilo Maďarsko v čele s Viktorem Orbánem, jenž se ostře vyjádřil k tomuto nařízení Evropské unie, jenž chtěl poslat až k soudu za utlačování.

Maďarsko začalo dokonce stavět ploty na svých hranicích, aby zamezilo přístup uprchlíků do své země a dalších zemí Evropské unie. Jak se zdá, Maďarsko není jedinou zemí, která nadále nehodlá přijímat uprchlíky. Před několika dny oznámila polská premiéra Szydlová, že její země odmítá přijmout 7.000 migrantů a volá po změně imigrační politiky.

Uprchlická krize a zákony, které volají po změně

Foto: vlada93 / Shutterstock.com
Foto: vlada93 / Shutterstock.com

Podle polské premiérky na tento počet uprchlíků není Polsko připravené. Evropská unie hodlá v několika měsících přerozdělit v Evropské unii celkem 160.000 uprchlíků, kteří se v těchto chvílích nacházejí v Itálii a Řecku. Podle premiérky za to může teroristický útok v Paříži, který celou situaci s přijímáním uprchlíků změnil. Polský ministr vnitra se k situaci vyjádřil tak, že minulá vláda pochybila a ta nová nebude dělat žádné kompromisy, co se bezpečnosti obyvatel týče. Jak bude vypadat situace příští rok, kdy EU plánuje bezvízový vstup do Evropy pro uprchlíky je otázkou.

Foto: praszkiewicz / Shutterstock.com