Už je to několik dnů od teroristického útoku Islámského státu, jenž se uskutečnil v Paříži a změnil životy mnoha rodinám po celé Francii. Veřejnost také začala vnímat to, že Evropa není až tak bezpečným místem, kde nehrozí žádný teroristický útok skupin z blízkého východu. Postupně se začínají na internetu a různých sociálních sítích hromadit videa a fotografie z osudné noci, které pořídili svědci, kterým se povedlo přežít.

Lídři několika zemí po celém světě vyjádřili soustrast vůči celému národu. Teror v ulicích Paříže si vyžádal celkem 129 životů a stovky zraněných, někteří z nich bojují v těchto chvílích ještě o život. Mezi obětmi bylo i podle informací až 20 cizinců ze 13 různých zemí po celém světě. Útok ve Francii nadále vyvolává vlnu emocí.

Policie zatím pokračuje ve vyšetřování a pátrá po pachatelích, kteří způsobili tento teror v ulicích. V nočních hodinách se podařilo policejním jednotkám nalézt vůz Seat Leon, ve kterém nalezli tři střelné zbraně, jenž patřily podezřelým. Díky tomuto nálezu se podařilo policii upřesnit identitu jednoho pachatele, jelikož zanechal na zbrani otisky prstů. Jedná se o Francouze, který má svoje kořeny v Alžírsku. Policie podezřívá další dva Francouze z jejich účasti na teroristickém útoku. Belgická policie přispěla svoji pomocí v případu a zadržela sedm podezřelých osob. Policejní jednotky po celé Evropě tak pátrají po zbytku teroristické skupiny, která se může v těchto chvílích nacházet kdekoliv.

Foto: Stacey Newman / Shutterstock.com