A je tu další uprchlická zpráva ze Švédska. Už v předchozích týdnech oznámila švédská vláda, že se došlo k vyčerpání kapacit v uprchlických centrech pro migranty. V jednom tomto centrum pro uprchlíky ve včerejších hodinách vypukl požár a celé toto centrum bylo zničeno.

Došlo k tomu v oblasti na jihu Švédska v obci Floda a při požáru došlo i k poškození okolních budov. Police už tento incident vyšetřuje, ale podle slov jejich mluvčího není známa příčina vzniku požáru. Zatím pracuje policie pouze s podezřením na spáchání trestného činu žhářství. Podle předběžných zpráv neměl být nikdo zabit či zraněn, jelikož byla ubytovna v době požáru prázdná.

V noci policejní jednotky zatkli jednoho podezřelého z jiného útoku na další centrum pro uprchlíky ve městě Tranas. Podezřelí z činu rozbil okna a nechal zde vzkaz s rasovým podtextem v centru pro nezletilé migranty. Od března tohoto roku bylo ve Švédsku nahlášeno celkem 20 požárů v ubytovnách pro utečence.

Z důvodů těchto neustálých ataků na migrační centra rozhodl ministr spravedlnosti, že nadále se nebudou veřejně zmiňovat adresy těchto center pro uprchlíky. Švédsko v současné době patří mezi země, které přijímají nejvíce uprchlíků ze všech zemí Evropské unie. Za tento rok očekává vláda příchod až 190.000 utečenců.

Komentáře