Pro Francii je to těžké vstávání do sobotního dne. Země zažila katastrofu, ze které se bude vzpamatovávat ještě hodně dlouho. Ve včerejších hodinách z pátku na sobotu se v Paříži odehrálo něco nemyslitelného. Několik teroristů z Islámského státu umístilo výbušniny v několika místech metropole, drželo rukojmí a zabíjeli nevinné lidi. Paříž takový útok nepamatuje dlouhé roky.

Podle předběžných informací by mělo být celkem 127 mrtvých a nespočet zraněných. Francouzský prezident François Hollande označil tento čin za akt války ze strany Islámského státu a vyhlásil tři dny státního smutku. K tragédii se vyjádřil také už americký prezident Barack Obama, který tento čin označil za ohavný pokus terorizování civilistu a Francii přislíbil pomoc při hledání pachatelů.

Všude byla krev, ale podařilo se nám utéct. Stříleli brokovnicemi do davu.

Islámský stát už vyslal do světa video, ve kterém vzkazuje Francii, že už nebude žít nadále v poklidu, dokud neutichnou bomby dopadající na pozice Islámského státu. A co se tedy v Paříži konkrétně odehrávalo ve včerejších hodinách? Několik oběti bylo zabito při pumovém útoku u fotbalového stadionu Stade de France, kde zrovna probíhal zápas Francie s Německem. Další čin se odehrál v koncertním sále Bataclan, kde měli útočit čtyři teroristé. Ti zablokovali východy a stříleli do všech, kteří se snažili uprchnout. Níže se můžete podívat na šokující záběry z místa teroristických útoků:

Zde si můžete prohlédnout fotografie z místa od agentury Reuters: