Maďarský premiér Viktor Orbán se již několikrát negativně vyjádřil ohledně uprchlické krize. Naposledy to bylo, když celou Evropu varoval, že tato masová migrace ohrozí všechny, kteří v ní žijí. Viktor Orbán a jeho vláda měli také v plánu zažalovat Evropskou unii za to, že je utlačuje přidělováním kvót o počtu migrantů, které musí země přijmout.

I když to není akceptovatelné, všichni teroristé v Evropě jsou uprchlíci.

V této souvislosti také maďarský premiér vyžadoval uzavření hranic s okolními státy a zahájení výstavby plotů na hranicích, aby zamezili přílivu uprchlíků do země. Uběhlo jen pár týdnů od vyhrožování Evropské unii soudem a Viktor Orbán je opět na scéně s další kritikou uprchlické krize.

Viktor Orbán a jeho pohled na uprchlickou krizi

Viktor Orbán

Maďarský premiér v minulých dnech na konferenci oznámil, že všichni teroristé jsou migranti. Premiéra také tíží fakt, že při odmítání povinných kvót jej evropští politici osočují z toho, že není demokratem. Viktor Orbán také poznamenal, že by byl rád, kdyby dokázal zachránit Severoatlantickou alianci i Evropskou unii. Při svém postavení však o těchto činech sám pochybuje. Z celého rozhovoru vyplývá, že maďarský premiér nepatří mezi provokatéry a snaží se s unií spolupracovat. Podle informací také považuje ruského prezidenta Vladimira Putina za člověka, se kterým lze rozumně spolupracovat.

Foto: 360b / Shutterstock.com

Komentáře

Comments are closed.