Před několika dny jsme Vám přinesli zprávu, že na Marsu byly nalezeny kostry živočicha, staré několik miliónů let. V minulých dnes přišli vědci s dalšími podrobnostmi, týkající se Rudé planety, jenž Vám vyrazí dech! NASA a její vědci svolali konferenci, na které odhalili šokující skutečnosti z této planety. První zprávou je tekoucí voda. Nejedná se pouze o místa, kde voda na Marsu náhodou vyskytla v menším množství, ale mluvíme tady o několika řekách, jenž protékají Marsem. Na tento zásadní objev přišel vědec Lujendra Ojha, díky fotografiím z orbitu, které pořídila NASA.

Mars není pouze poušť jak jsme si mysleli před nedávnem. Máme důkazy o tekoucí vodě na Rudé planetě.

Další zpráva, která vyplývá z prvního oznámení je, že se na planetě může objevovat život v jakékoliv i v té nejprimitivnější formě. Podle vědce Alfreda McEwena, bylo už v minulosti více než zřejmé, že se na Rudé planetě vyskytuje život i když zatím nemáme žádné stoprocentní důkazy.

Mars byl kdysi jako Země. Planeta s obřím oceánem.

Čím déle vědci zkoumají Mars, tím více jsou přesvědčeni, že se planeta podobá v mnoha aspektech té naší. Slaná voda, jezera se sladkou vodou a zasněžené vrcholky hor. Poslední oznámení se týkalo klimatu na Marsu. Podle vědců v minulosti došlo z neznámých příčin k dramatické změně klimatu a je tak možné, že před touto událostí obývaly Mars nám neznámé bytosti. Nezbývá nám nic jiného než čekat na potvrzení faktu, že život na Marsu je opravdu možný.