Americká veřejnost zažila doslova šok. Jejich idol, světoznámý herec, jenž není třeba ani představovat, byl zapleten do skandálu neuvěřitelných rozměrů. Jak vyplulo na povrch, Will Smith měl podporovat jednoho muslimského muže, který měl extrémistické názory, zavánějící skupinou z Islámského státu. Konkrétně se mělo jednat o kampaň s motivem zabíjení bílých nevěřících.

Jako by nestačil fakt, že známý herec dotuje tohoto extrémistu, drsně komentuje všechny, kteří odmítají podporu islámu. Přesněji nazývá tyto lidi jako islamofoby. Tato kauza vyvolala ohlas také v amerických médiích, které se k současné situaci už stihly vyjádřit. Vstřícných slov se ovšem Will Smith od veřejnosti a médií nedočkal.

Will Smith a vysoká částka na podporu islamisty

Foto: Andrey Bayda / Shutterstock.com
Foto: Andrey Bayda / Shutterstock.com

Muž, jenž měl obdržet velký obnos peněz od Willa Smitha se jmenuje Louis Farrakhan a podle informací se jedná o lídra radikální skupiny pod názvem Nation of Islam. Tato skupina má také blízko k organizaci jménem Black Panthersm, jenž nemá zábrany podle svědků k fyzickému napadání svých protivníků na demonstracích. A o jakou částku se přesně jedná? Mladík se na sociální síti twitter pyšnil částkou 150.000 dolarů, tedy v přepočtu necelé 4 miliony korun. Americký plátek Sonservative Tribune okomentoval situaci tak, že bude zajímavé sledovat, co manželský pár uvede ve svém daňovém přiznání.

Foto: Kaliva / Shutterstock.com

Komentáře