Evropská unie se hodlá vydat cestou, která nepotěší většinu vlastníků střelných zbraní. Nedávné události v Paříži totiž Evropskou unii přivedly na myšlenku, zakázat většinu střelných zbraní v Evropě dokonce i těm, kteří vlastní všechna potřebná oprávnění k tomuto držení střelné zbraně.

Jen hlupák zachraňuje lehátka, když se potápí celý Titanic.

Toto opatření by se dotklo statisíců evropanů, kteří legálně vlastní střelnou zbraň. Otázkou však zůstává, jestli tento zákaz pomůže ilegálnímu obchodu se zbraněmi. Celou tuto kauzu již okomentoval bezpečnostní expert Juraj Zábojník. Podle něj je to absurdita, která tento problém nevyřeší, naopak jej zhorší. Tento zákon by se měl dokonce dotknout i sportovních střelců, kteří legálně drží zbraně.

Vyřeší zákaz zbraní v Evropské unii šíření nelegálních zbraní?

zákaz zbraní

Je nutné si připomenout, že žádný z teroristů, kteří spáchali útoky v Paříži, nedržel legálně střelnou zbraň. Nabádá se tedy otázka, jestli tak spíš nebere Evropská unie možnost lidem se bránit svoji legálně drženou zbraní, v případě jakéhokoliv nebezpečí. Předseda Sdružení vlastníků střelných zbraní okomentoval návrh zákona tak, že unie hodlá trestat nevinné majitelé zbraní, kteří žádný trestný čin nespáchali. Evropská unie navíc plánuje plošný zákaz zbraní, které byly jakkoliv upraveny. Tyto zbraně by měly být shromážděny a zničeny. Týká se to ovšem například i muzejních exponátů.