Teroristický útok v Paříži vykonaný Islámským státem vyvolal ve světě smutek, šok a řadu emocí, co je vše možné provést v centru Evropy. Řada světových vládců také v této souvislosti vyvodila určitá opatření. Můžeme zde například jmenovat kandidáta na dalšího amerického prezidenta Donalda Trumpa, který hodlá uzavřít všechny mešity v USA, které mohou být místem pro shromažďování nečistých ideí ze strany extrémistických islamistů.

V této situaci už se angažoval také samozřejmě Brusel, který plánuje zpřísnit zákony o držení střelných zbraní v Evropě. Situaci komentují tak, že je potřeba zamezení přísunu zbraní do rukou teroristů. Otázkou však zůstává, jestli se zákaz zbraní v jakékoliv míře dotkne teroristů.

Je nutné, aby se zabránilo přísunu střelných zbraní do rukou teroristů.

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker takto okomentoval současnou situaci ohledně střelných zbraní a jejich snadné získání. Je podle něj nutné zpřísnění kontrol prodeje a registrací střelných zbraní ve všech členských zemích. Tento zákon se dotkne hlavně soukromých osob, jenž už nebudou moct v budoucnosti nakupovat či prodávat zbraně přes internet. Poslanci uvedli příklad islamisty, který propašoval do vlaku kalašnikov, jenž byl sestaven z komponentů koupených přes internet. O tomto novém zákonu se bude jednat v následujících týdnech, ale předpokládá se brzké schválení zákona.

Komentáře