Uplynulo už několik týdnů od zahájení vojenských akcích Ruska v Sýrii proti Islámskému státu a už teď je jasné, že síla ruského vojska a jeho techniky, je daleko za očekáváním. Jak totiž australský 9 news informoval veřejnost, západní analytici byli touto skutečností doslova šokováni. Autor článku zmínil, že tato síla ruského letectva je čím dál více zřejmá s dalšími útoky na pozice Islámského státu.

Jako příklad můžeme uvést dosah raket z leteckých lodí, které kotví v Kaspickém moři. Tyto rakety jsou schopny uletět až 1 500 kilometrů a už zničily nespočet pozic Islámského státu. Podle předpokladů západu měly být tyto vojenské lodě zrezavělé, jak ale ukázala Ruská armáda, jednalo se pouze o nesmyslné lži a domněnky, které měly daleko do reality.

Redaktor článku z deníku 9 news se také pozastavil nad  těžkým raketometem Buratino, jenž toho umí více, než si dokážete představit. Hlavním úkolem této mocné zbraně je zasáhnout nepřátelský cíl vzdálený několik kilometrů dávkou raket. Buratino také dokáže z blízkého okolí raketometu vypálit kyslík, aby znemožnil nepříteli dýchat vzduch a prakticky ho tak omráčil. Tímto strojem se armáda Ruska může chlubit již několik let, teprve při akcích v Sýrii, bylo ovšem možné tento stroj vyzkoušet v plném nasazení. Ve videu se můžete podívat na praktickou ukázku střelby raket z tohoto raketometu.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=3SrKZd5tpNo&w=853&h=480]

Foto: IanC66 / Shutterstock.com

Komentáře