Před několika týdny se na veřejnost dostala informace, že se na Marsu vyskytuje voda, která může znamenat život na Rudé planetě a je tak vhodná pro lidský život. Neuběhla dlouhá doba a vědci z NASA chystají vypustit do světa další bombu, která změní veškeré dosavadní objevy, co se vesmíru týče. V posledních týdnech a měsících zkoumala NASA Saturnův měsíc pomocí sondy Cassini, která pořídila průlomové fotografie, jenž mají zachycovat povrch planety z maximální možné blízkosti. Sonda Cassini už se před několika týdny přiblížila k měsíci na vzdálenost  přibližně 1800 kilometrů, ale přes tmu způsobenou zimním obdobím nebyly tyto snímky zřetelné.

Tento zásadní objev může potvrdit život na Saturnově měsíci.

Jelikož se na měsíci v současných chvílích změnilo období, nemohou se vědci dočkat toho, co jim snímky z planety ukáží. Zejména se jedná o ledové gejzíry, které mají být odhaleny právě díky těmto fotografiím. Vědci se už dlouho domnívají, že právě tento aktivní měsíc je nejvhodnější pro život lidské rasy, jelikož se pod povrchem měsíce nachází oceán s kapalnou vodou.

Vědci z NASA se domnívají, že na dně právě zmíněného oceánu probíhají hydrotermální procesy, vyvolávající erupce. Dále se domnívají, že díky těmto erupcím se podmínky na dně oceánu podobají těm našim, a proto je veliká šance na potvrzení života na tomto měsíci.

Komentáře