Už je to skoro týden od letecké katastrofy, která se odehrála v Egyptě. Spadlo tam dopravní letadlo letecké společnosti Kolavia/Metrojet, ve kterém bylo 224 pasažérů, včetně posádky, bohužel všichni na místě zemřeli. Od doby havárie se spekuluje, co by mohlo být za příčinami tohoto neštěstí. První dny se pracovalo s verzí, že za havárii může technická stránka letadla, jelikož bylo v provozu 18 let.

Dnes se většina expertů shoduje na tom, že tragédii nejspíš způsobila bomba v letadle. Přesněji jsou si experti podle jejich slov jisti na 90 procent. Důvodem těchto domněnek je totiž zvukový záznam z pilotní kabiny, který nahrál vše co předcházelo tragédii. Letoun Airbus A321 se zřítil 23 minut po startu na letišti Šarm aš-Šajch. Většinu pasažérů tvořili ruští obyvatelé, mířící do Petrohradu.

Hlasové záznamy z černé skříňky zatím poukazují na to, že se opravdu jednalo o bombu v letadle.

Černá skříňka totiž odhalila, že těsně před ukončením záznamu je z letadla slyšet silná rána, jenž by mohla znamenat výbuch na palubě letadla. V oblasti havárie letadle také operuji extrémisté z Islámského státu, kteří veřejnosti oznámili, že tuto havárii způsobili oni. Podle vyšetřovatelů je ještě brzy na unáhlené závěry ohledně důsledků nehody a v těchto chvílích se stále pracuje na jejich objasnění.

Foto: aapsky / Shutterstock.com

Komentáře