Předseda české vlády Bohuslav Sobotka se nedávno vyjádřil k uprchlické krizi a proslovům německé kancléřky Angely Merkelové, které podle Sobotky tuto uprchlickou krizi jen zhoršují. Podle Bohuslava Sobotky tyto prohlášení jen posilují moc extrémních radikálů a ubližují Evropské unii, která se zmítá v současné době ve velkých problémech.

ČR je v řešení krize solidární. Posíláme policejní jednotky do zahraničí a poskytujeme humanitární pomoc

Německá kancléřka Angela Merkelová tak musí přijmout podle Sobotky důsledky politiky, kterou Německo propagovalo v době začátků uprchlické krize v takto velkém měřítku. Bohuslav Sobotka také okomentoval kritiku německé kancléřky, která tvrdí, že země v Evropské unii včetně České republiky nejsou dostatečně solidární k uprchlíkům, kteří potřebují v současné době naši podporu.

Bohuslav Sobotka tvrdí, že prohlášení kancléřky krizi jen zhoršují, jelikož posilují moc extrémních radikálů

Český premiér tvrdí, že se Česká republika náležitě angažovala při pomoci v řešení uprchlické krize. Vláda podle politika poslala policejní jednotky na hlídání hranic do zemí jako jsou Slovinsko, Maďarsko nebo Makedonie. Česká republika také poskytuje humanitární pomoc v Chorvatsku nebo Srbsku. Sobotka také odmítá přijetí centrální migrační politiky, která posiluje vliv extrémistů. Ve svém proslovu si také neodpustil kritiku Německa, které přijetím tak velkého počtu uprchlíků způsobilo problémy, které teď musí řešit celá Evropská unie.

Foto: Ondrej Deml / Shutterstock.com

Komentáře