Česká vláda hodlá zvýšit financování armády, jelikož se jim pravděpodobně nedostává v současné době dostatečné finanční podpory. Vyplývá to z prohlášení, které bylo předneseno v pořadu „Máte slovo“. Česká vláda má ovšem v plánu podpořit armádu částkou 42 miliard korun. Na co ale tak velkou částku armáda potřebuje?

Armádě má sloužit prý tato částka na nákup bot pro vojáky, kteří pravděpodobně trpí nedostatkem tohoto kusu výstroje. Není to však velká částka za obuv pro vojáky? Jiné zdroje zase tvrdí, že se má jednat o vyzbrojení armády, jenž pomůže k boji pro Islámskému státu a pomůže tak k vyřešení uprchlické krize na blízkém východě, která ochromila celou Evropu.

Česká armáda dostane 42 miliard korun na boty pro vojáky. Je tato částka za obuv pro vojáky adekvátní?

Plán pro navýšení finanční podpory pro českou armádu již vznikl ještě předtím, než započala samotná uprchlická krize, na kterou se politici při tomto financování odvolávají. Nemá ovšem toto vyzbrojování armády na starosti samotné NATO? Severoatlantická aliance podle zdrojů utrácí na vybavení armád v dnešních dnech neuvěřitelných 1000 miliard dolarů, což je 11 krát více než to, co utratí za armádu celé Rusko. Pravdu kam tyto finance popravě putují se bohužel nedovíme napříč tomu, že jdou tyto finanční zdroje ve většině z peněz daňových poplatníků.

Foto: bornholm / Shutterstock.com