Není žádným tajemstvím, že prezident naší republiky Miloš Zeman je pro přijetí eura v České republice. Podle většiny odborníků toto přijetí eura Českou republikou neprospěje daňovým poplatníkům, prezident republiky je však jasně pro jednoznačné přijetí. Uvedl tak ve svém exkluzivním rozhovoru pro deník TARS.

Mimo jiné informace také uvedl, že by přijal euro den po tom, co by unii opustilo dluhy postižené Řecko. Český prezident dokonce pronesl poznámku, ve které zmiňuje závist Slovenku, které se v eurozóně již nachází. Jak je na tom Slovensko a jeho lid po přijetí eura jako měny je ovšem otázkou jinou.

Je přijetí eura na spadnutí? Miloš Zeman je ochoten přijmout euro v den, kdy odejde Řecko z EU

A obavy pro přijetí eura jsou podle prezidenta Miloše Zemana oprávněné. Má totiž obavy, že by čeští poplatníci platili vyšší daně za samotné Řecko, jenž táhne celou unii dolů. Postihne ekonomiku České republiky toto přijetí do eurozóny? Ekonomové totiž tvrdí, že se České republice v tomto roce značně dařilo.

Sem zklamaný z toho, že se takzvaný Grexit neuskutečnil a Řecko zůstalo v eurozóně

Podle předběžných odhadů vzrostla česká ekonomika za prvních 9 měsíců až o 4,5%. Může za to také kurz koruny vůči euru, který v současných chvílích drží Česká národní banka na 27 CZK/EUR. Podle Zemana je to však krátkodobé řešení, jenž v budoucnu české ekonomice jedině uškodí.

Foto: yakub88 / Shutterstock.com