Bývalý prezident České republiky, Václav Klaus, se nedávno při svém rozhovoru vyjádřil k současně probíhající uprchlické krizi, která postihla prakticky celou Evropskou unii a země, které se v ní nachází. K tomuto problému uprchlické krize se vyjadřuje postupem času čím dál více odborníků a politiků, přičemž odpůrce Evropské unie Václav Klaus nesmí být jedinou výjimkou.

V posledních týdnech ovšem převažují negativní komentáře k této krizi zvláště, když hlavní podporovatelka krize, německá kancléřka Angela Merkelová, byla zvolena osobností roku podle časopisu Time. Toto označení neberou již vážně ani v Německu, kde převažuje ve většině názor, že kancléřka Angela Merkelová žene Evropu svými rozhodnutími do velkého problému.

Václav Klaus se vyjádřil k uprchlické krizi, která je podle něj pro Evropskou unií katastrofou

Bývalý prezident dokonce napsal knihu, ve které uvádí svoje názory na probíhající uprchlickou krizi v Evropě a nese název „Stěhování národu s.r.o“. Jedním z hlavních důvodu bývalého prezidenta, proč je uprchlická krize takovým problémem, je rozdílná kultura. Dále Klas zmiňuje, že státy v Evropské unii jsou schopny bránit hranice svého státu, ne však pokud existuje schengenský prostor, jenž dovoluje téměř bez kontroly cestovat mezi zeměmi EU. Bývalý prezident také očekává v budoucnu velké rozepře mezi muslimy a křesťany, kteří budou muset žít bok po boku.

Foto: yakub88 / Shutterstock.com

Komentáře