Od zahájení školního roku uběhlo již několik měsíců, ale některé školy řeší do dnešního dne problémy s žáky, kteří vyvolávají neustálé problémy. Jako jedna nejmenovaná česká učitelka, jenž poskytla pro média rozhovor, ve kterém si stěžuje na dvě muslimské děti, které nejsou schopny akceptovat podmínky vedené v českých školách.

Učitelka uvádí, že jsou však děti šikovné, ale limituje je jejich víra, jenž jim nedovoluje vykonávat určité úkoly, které se po dětech ve škole vyžadují. Nad některými činnostmi, které děti nemohou vykonávat zůstává opravdu rozum stát. S touto výpovědí od české učitelky se nabízí otázka, jestli jsou muslimské děti připraveny na školy v našich podmínkách, jenž se značně liší.

Je vhodná základní škola v našich rozdílných podmínkách vhodná pro muslimské děti?

A co vlastně nemohou muslimské děti ve škole vykonávat v závislosti na svoji víře? Může to znít absurdně, ale děti nemohou kreslit, vystřihovat či vybarvovat něco, co má oči. Učitelka si také stěžuje, že nemá jak muslimské děti jak klasifikovat v hudební výchově, jelikož děti místo zpěvu písničky pouze recitují jako básničku. Dalším problémem může být u muslimských dětí jejich přístup k ženám jako učitelkám, které ze zásady nerespektují jako vyšší autoritu. Na celé nejmenované škole studuje několik muslimských dětí, se kterými musí učitelé jednat individuálně, aby nedošlo k porušení jejich víry.

Foto: vlada93 / Shutterstock.com

Komentáře