Organizace Amnesty International, která se zaměřuje na porušování lidských práv, vydala veřejnosti zprávu, ve které komentuje vojenské akce ruské armády, která podle této organizace porušuje lidská práva v Sýrii. Podle Amensty International zabíjí ruská armáda v Sýrii úmyslně civilisty, kteří nemají s válkou v Sýrii nic společného.

Tato organizace, která má svoje sídlo v Londýně, obvinila ruskou armádu za jejich nepřesné bombové útoky v Sýrii, které zabily podle předběžných informací stovky nevinných civilistů. Agentura tak považuje konání ruské armády jako zločin, který musí být řešen. Podle mluvčího Amnesty International má organizace jako důkazy fotografie z míst kde dopadly bomby a svědky, kteří mohou tyto nelidské činy dosvědčit.

Organizace pro lidská práva obviňuje Rusko z jejich útoků v Sýrii. Ruská armáda zabíjí stovky nevinných lidí

Podle organizace Amnesty International stály ruské nálety životy stovky lidí. Ruská armáda také měla zničit obytné čtvrtě, ve kterých se nacházely ve většině případů mešity, trhy nebo zdravotní instituce. Jedná se hlavně o útoky provedeny ruskou armádou v období od září do listopadu, kdy mělo být údajně zabito na 200 nevinných civilistů. Moskva je tak obviněna z nepravdivých informací o leteckých útocích v Sýrii a o obětech. Organizace se také domnívá, že vojáci útočili s plným vědomím na oblasti, kde se nacházeli pouze civilisté.

Comments are closed.