Angela Merkelová je někdo, koho není třeba někomu představovat. Je to německá politička a kancléřka, jenž si mezi veřejnosti v posledních týdnech a měsících znepřátelila mnoho lidí. Hlavním důvodem tohoto rozhořčení mezi veřejností způsobila uprchlická krize, kterou německá kancléřka Angela Merkelová dokázala vyostřit natolik, že si udělala tolik nepřátel. Němečtí voliči by ve většině dokonce podle předběžných výsledků nevolili Merkelovou podruhé.

Kancléřka totiž uprchlíkům prakticky vzkázala, že má Německo otevřenou náruč a hodlá všechny uprchlíky přijmout. Uprchlíci využili situace a ve velkém počtu cestovali do Německa a dalších zemí v centru Evropské unie. Během několika týdnů byly kapacity v Německu zcela naplněny a vláda začala řešit, jak tento příliv uprchlíků omezit. Země jako je Maďarsko či Rakousko proti uprchlíkům začaly stavět ploty na hranicích.

Angela Merkelová je podle časopisu Time osobností roku 2015

Americký magazín Time, který německou kancléřku ohodnotil jako osobností roku komentuje, že si tuto cenu vysloužila hlavně díky své houževnatosti a schopnosti boje s uprchlickou krizí. Angela Merkelová dokázala porazit soupeře jako je kandidát na prezidenta USA Doland Trump nebo výkonný ředitel v posledních měsících stále populárnější služby Uber. Tradice osobností roku časopisu Time se vede již od roku 1927, takže na sebe může být německá kancléřka patřičně hrdá.

Foto: Drop of Light / Shutterstock.com

Komentáře