Organizaci Anonymous není snad potřeba ani představovat. Jedná se o uskupení několika na sobě nezávislých skupin, které se vyskytují snad na každém rohu naší zeměkoule. V podvědomí širší veřejnosti vstoupila tato skupina již v roce 2010 a 2011, kdy skupina začala pronikat také do masmédií a byla spojována s kauzou Wikileaks, jenž členové skupiny Anonymous obhajovali.

Velryby s námi nemohou komunikovat, proto budeme mluvit za ně

V tomto roce se skupina prezentovala mezi širší veřejnost hlavně díky tomu, že skupina vyhlásila Islámskému státu pomyslnou válku. Skupině se povedlo při tomto „boji“ proti Islámskému státu vyřadit několik webových stránek, které byly plné propagandy ze strany IS a také se povedlo zablokoval na několik tisíc účtů na sociální síti twitter.

Anonymous reagují na vraždění velryb na Islandu a vyhlašují boj proti tomuto týrání zvířat

Anonymous

V minulých dnech byly odstaveny oficiální stránky vlády, které byly pod útokem právě od Anonymous. Členové skupiny se na videu, na které se můžete podívat níže, vyjádřili k těmto činům, jenž je podle jejich slov přímo znechucují. Statistiky jsou také děsivé. V minulém roce bylo vyloveno v okolí Islandu přes 300 velryb jen pro jejich maso. Další země jako je Japonsko nebo Norsko jsou na tom s počtem zabitých velryb ještě „lépe“.

Foto: NeydtStock / Shutterstock.com

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=oaDUF8U6QZ0&w=853&h=480]

Komentáře