Ve včerejších hodinách se odehrála další střelba v USA. Podle dosavadních informací stříleli útočníci v Kalifornii, kde mělo být zabito několik osob. Televizní zpravodajství Fox News informuje o 3 mrtvých, ostatní zdroje však uvádějí až 20 mrtvých osob. Tragédie si vyžádala také několik zraněných, kteří byly transportováni s vážnými zraněními do nejbližší nemocnice.

Policie informovala média o tom, že totožnost pachatelů, kteří jsou stále na útěku, není dosud známa. Motiv útočníků ke spáchání tohoto ohavného činu není zatím znám. Policie také uvedla, že pachatelé začali svoji střelbu v centru, kde byli umístěni zdravotně postižní pacienti. Počet mrtvých z této kliniky však policie neprozradila.

Další střelba v USA. Zasáhne už někdo nebo budeme muset přihlížet k dalším podobným útokům?

Střelba v USA

Střelba se odehrála ve městě San Bernardino a tamější policie již pátrá po pachatelích. Není to však zdaleka poprvé, kdy se odehrála střela do civilistů. Můžeme zmínit nedávný incident, který se odehrál na začátku října ve škole, kde bylo zabito 9 nevinných lidí. Problém se střelnými zbraněmi se v současné době snaží vyřešit Evropská unie, která předložila plány na zakázání střelných zbraní i těm, kteří střelný průkaz a zbraň získali legální cestou. Důvodem byl teroristický útok v Paříži. Teroristé, útočící ve Francii, totiž lehce koupili nelegální zbraně a tomuto problému se chce EU v budoucnosti vyhnout. Zavedení tohoto systému v USA je však více jak nepravděpodobné.

Komentáře