Před několika dny to byla právě Itálie a Řecko, odkud úřady hlásily další zástupy migrantů do jejich země. Mělo se jednat o přibližně 2000 uprchlíků. Ve včerejších hodinách oznámily úřady Sicílie další příchod těchto migrantů na území Itálie. Na Sicílii se měla dostat podle dostupných informací přibližně jedna tisícovka uprchlíků, kteří se dostali do země převážně z afrických zemí jako je Senegal nebo Nigérie.

Tito uprchlíci však nepřicestovali pomocí vlastních sil, ale byli zachráněni při záchranných operacích. Téměř tisícovka byla zachráněna ze Středozemního moře, kde pravděpodobně došlo k nehodě a uprchlíci byli nuceni opustit svoje lodě. Záchranáři pak tyto uprchlíky převezli na svých lodích na území Sicílie, kde se podrobili dalším kontrolám.

Další uprchlíci dorazili na pobřeží Sicílie. Italské úřady hlásí příliv další tisícovky uprchlíků z Afriky

Agentura APA informuje o tom, že bylo přivezeno celkem 931 uprchlíků do přístavu v Palermu. Tyto uprchlíky přivezl tanker, který se plaví pod vlajkou Norska. Zbývající uprchlíky, celkem 114, převezla záchranná loď italské pobřežní stráže. Na tankeru bylo zjištěno, že se převáží také 26 nezletilých děti, které u sebe nemají žádné doklady. Mezinárodní organizace pro imigraci s tímto prohlášením informovala, že se do Evropy dostalo během letošního roku přes 1 milion uprchlíků, kteří z velké většiny putovali přes Turecko do Řecka a potom dále do Evropy.

Foto: Wead / Shutterstock.com