A zase ta Evropská unie! Úředníci v Bruselu se snaží o schválení návrhu zákona, který už teď kritizuje většina odborníků i veřejnost. Většina tento návrh zákona kritizuje hlavně proto, protože nemůže nikdy fungovat. V současné době už totiž jeden podobný zákon platí, ale zakazuje na vyhrazených stránkách užívání internetu dětem do 13 let.

Tento zákon se nelibí ani majitelům stránek, kteří budou muset tyto uživatele blokovat ze svých stránek. Pokud by se totiž zjistilo, že je na stránce zaregistrované dítě pod tento věk, hrozila by majiteli stránky pokuta ve výši 4% z celkového obratu firmy. Pro menší stránky žádný problém, pro velikány velké obtíže.

Evropská unie usiluje o schválení zákona, který zakáže dětem do 16 let užívat určité internetové stránky

O jaké stránky se přesně jedná? Ve většině jsou to sociální sítě jako je Facebook, Twitter nebo Google. Tyto stránky tak budou muset navrhnout systém, ve kterém budou muset tyto děti dokládat souhlas rodičům, kteří jim tuto stránku povolili. V opačném případě hrozí výše zmíněným společnostem velké finanční potíže. V USA se již samozřejmě spustila kampaň, jenž je ve velké části financována společnostmi jako je Facebook nebo Google, jenž bojuje proti schválení tohoto zákona. Hlasování o tomto zákonu by mělo probíhat v těchto dnech.

Komentáře