Je Evropská unie v ohrožení? Při summitu, kde se setkal Central and East Europe s China (CEEC) čínský investor oznámil, že hodlá zdvojnásobit svoje investice do zemí v Evropské unii. Konkrétně se jedná investování několika milionů dolarů až do 16 evropských zemí.

Web South Chine Insight informuje o tom, že v současných chvílích se pohybují investice ze strany investorů z Číny na částce 4,5 milionů dolarů. Pro investory z Číny se stala nejoblíbenější část Evropy pro investování Střední a Východní Evropa. Tato spolupráce s Východní a Střední Evropou by podle čínského deníku měla otevřít dveře do Západní Evropy a vytvořit tak pás Hedvábné cesty.

Evropská unie bude spolupracovat s investory z Číny, kteří chtějí zdvojnásobit investice

V číslech tato snaha čínských investorů v Evropě znamená zvýšit obrat v zemích na 1 trilion dolarů do roku 2020. Společnosti z Číny již mají všechna povolení pro stavbu projektů. Jedná se například o stavbu silnic, mostů nebo elektráren. Tyto projekty budou investoři realizovat v zemích jako je Polsko, Maďarsko nebo Chorvatsko. Čína má dokonce poskytnou půjčku Ukrajině ve výši 15 miliard dolarů. Česká republika se aktivně také zapojila do těchto obchodních investic, když byla mezi Prahou a Pekingem v září tohoto roku zavedena letecká spojení.

Komentáře