Kandidátka na prezidentské křeslo v USA Hillary Clintonová se vyjádřila k násilí, které vykonávají bojovníci z Islámského státu. Podle Hillary Clinton lze toto násilí, jenž páchají džihádisté na křesťanech, považovat za novodobou genocidu. Demokratická kandidátka se tak vyjádřila k neustálým popravám, které páchá Islámský stát svým obětem a následně tyto násilné popravy umisťuje na internet.

Byla jsem dotázána na tuto otázku již před několika měsíci a považuji tento výraz za legislativně vhodný

A nejedná se pouze o křesťanské oběti těchto útoků. Hillary Clinton považuje útoky na všechna náboženství za genocidu. Ať už se jedná o křesťany, jezídy nebo jinou menšinu, zejména pak na blízkém východě, jsou tyto útoky nepřijatelné. Podle kandidátky na prezidentské křeslo tak teroristická skupina Dáiš, které se také přezdívá Islámský stát, ohrožuje svobodu našeho civilizovaného světa.

Kandidátka na post hlavy státu USA považuje násilí páchané džihádisty za novodobou genocidu

Ve svém projevu Clintonová uvedla, že si tyto činy páchané skupinou Islámský stát zcela zaslouží takové označení. Prohlášení kandidátky na hlavu USA je o to více překvapující, když si uvědomíme, že samotná Hillary Clinton ve svých proslovech přesvědčovala o tom, že je třeba zničit samotné křesťanství. Administrativa současného prezidenta USA stále váhá, zda tyto činy Islámského státu mohou považovat za genocidu.

Foto: JStone / Shutterstock.com

Komentáře

Comments are closed.