Islámský stát se rozhodl k určitě kontroverznímu kroku, který pobouří nemalou řadu lidí. Islamisté z teroristické skupiny totiž před několika dny zahájili oslavy na počest mladých bojovníků, kteří ovšem neprošli ještě ani pubertou. Přesně tak, jedná se o malé děti, které byly oficiálně přijaty do řad nebezpečných teroristů. Tomuto přijetí ovšem předcházel náročný výcvik, jenž trval necelý rok a stál děti spoustu úsilí pro přijetí mezi řady teroristů.

Po tomto ročním výcviku se děti staly vycvičení bojovníci, kteří dokáží perfektně ovládat střelné zbraně a nástražné výbušniny. Tato oslava se pořádala ve městě Syrta, jenž se nachází v Libyi. Nesmělo samozřejmě chybět ani pozvání všech místních, aby se přišli podívat a vyznat úctu těmto malým zabijákům.

Islámský stát přijal mezi své řady malé zabijáky, kteří si prošli ročním výcvikem

Foto: thomas koch / Shutterstock.com
Foto: thomas koch / Shutterstock.com

Islamisté si také příhodně vybrali město Syrta, jelikož Libye se stala v posledních týdnech a měsících základnou těchto teroristických jednotek. Americké deníky New York Times a Wall Street v nedávné minulosti oznámili, že v posledních dnech probíhá nárůst radikalizace islamistů právě v Libyi. Egyptské tajné služby uvádějí, že islamisté ovládají až 240 kilometrů čtverečných v Libyi od zabití bývalého vůdce Khaddáfího v roce 2011.

Foto: Procyk Radek / Shutterstock.com

Komentáře