O neuvěřitelném štěstí může mluvit jeden z bojovníků z Hizballáhu, který byl zachycen na videu samotnými syrskými rebely, kteří po něm vystřelili raketu. Teroristé ze skupiny Islámského státu natáčeli video, které mělo demonstrovat sílu jejich zbraní, přičemž si vybrali muže v autě ve vzdálené vesnici, který měl sloužit jako cvičný terč.

Ten si však blížící se rakety včas všiml a v poslední sekundě stihl s autem odjet, aby jej raketa nezabila. I když samotná zbraň, ze které islamisté vystřelili na tohoto muže raketu není na videu vidět, můžeme se stoprocentní jistotou říci, že se jedná o takzvaný TOW, který ovšem používá ve válečných misí americká armáda na zneškodnění vozidel nepřítele.

Konflikt v Sýrii na videu. Teroristé z Islámského státu a jejich zbraň, která jen těsně minula muže v autě

Nabízí se tedy otázka, kde teroristé tuto americkou zbraň získali nebo spíše od koho. Mezi veřejností se šíří domněnky o tom, kdo tyto teroristy z Islámského státu sponzoruje. Často se uvádí, že teroristické skupiny ISIS a al-Nusra sponzorují bohatí mecenášové z Ankary a Rijádu. Nebo to jsou spojenci z US? Jedno je však jisté, islamisté někomu svoji ropu výměnou za zbraně, kterými teroristé disponují, prodávat musí. Video z útoku na muže v Sýrii:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=1xRLqR36qh4&w=853&h=480]

Komentáře