O rozpadu Evropské unie se už hovoří mezi státy nějakou tu dobu. Nespokojenost se mezi zeměmi z unie začala objevovat ve větší míře při zahájení uprchlické krize, která zasáhla Evropskou unii. Členské státy Evropské unie pobouřily povinné kvóty, jenž zavedla Evropská unie jako reakci na uprchlickou krizi.

Evropské unii hrozí rozpad

Jako první na tento zákon reagovalo Maďarsko společně se Slovenskem, přičemž Maďarsko chtělo zažalovat Evropskou unii za toto „utlačování“ spojené s kvótami.  Následně začala většina států v unii s výstavnou plotů na hranicích, i když unie byla zásadně proti tomuto rozhodnutí. K současné situaci o chodu a budoucnosti Evropské unie se vyjádřil předseda parlamentu EU Martin Schulz, který vydal ostré prohlášení.

Předseda Evropské unie se vyjádřil k situaci v unii: Za rozpad Evropské unie mohou zejména východní státy

Samotný Martin Schulz varuje státy z unie, že tomuto společenství pod náporem uprchlické krize hrozí rozpad. Martin Schulz při svém rozhovoru pro deník Frankfurter Rundschau zcela otevřeně přiznal, že Evropské unii hrozí rozpad. Na vinně jsou státy z východu, jenž nejsou ochotny spolupracovat na řešení právě probíhající uprchlické krizi. Podle Martina Schulze se členské země EU snaží na tomto problému spolupracovat, avšak země z blízkého východu tento problém vůbec nezajímá.

Foto: Drop of Light / Shutterstock.com

Komentáře