Doba ve které žijeme, se pohybuje směrem kupředu nezadržitelných tempem. Technologie, komunikace nebo věda směřuje kupředu každým dnem a člověk se ani nestačí divit, jak moc se doba změnila během krátkého času. A teď si představte, že strávíte více jak 40 let ve vězení, odříznutí od jakékoliv komunikace se světem za zdmi Vaší cely.

Tento těžký osud potkal jednoho muže z USA, kterému je už 69 let a do vězení nastoupil jako mladý hoch nepolíbený životem. Jeho jméno je Otis Johnson, byl uvězněn v sedmdesátých letech za pokus o vraždu a byl propuštěn z vězení v minulém roce. Jak moc těžké bylo toto zařazení do společnosti po tak dlouhé době?

Muž byl propuštěn z vězení po 44 letech a nestačí se divit pokroku, který lidská společnost učinila

Foto: f8grapher / Shutterstock.com
Foto: f8grapher / Shutterstock.com

První věci, které si Otis Johnson všiml byly telefony. Otis nechápal proč si tolik lidí mluví pro sebe, když si všiml tohoto pro něj dosud neznámého zařízení. Otis si také všiml nového zlozvyku, který přinesly telefony. Lidé se totiž už nedívají na cestu, ale upřeně hledí do svých telefonů a píší zprávy se svými kamarády. Když vyšel z vězení, domníval se, že všichni lidé kolem něj jsou tajní agenti, jelikož mají v uších sluchátka. Mnoho dalších pro Otise neuvěřitelných proměn si můžete prohlédnout ve videu pod článkem.

Foto: Filipe Frazao / Shutterstock.com

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=OrH6UMYAVsk&w=853&h=480]

Komentáře