Zní to neuvěřitelně, ale je tomu tak. Muž přežil nemožné. Rok se plavil na moři, teď musí zaplatit pokutu jeden milion dolarů. Přesněji se má jednat o odškodné rodině muže, se kterým se plavil. Salvador Alvarenga, jenž přežil téměř 15 měsíců na moři, se původně plavil se svým přítelem, kterého měl podle rodiny pozůstalého sníst.

Salvador Alvarenga zaplatil před tímto výletem muži 50 dolarů, aby se sním zúčastnil rybolovu u pobřeží Mexika. Při rybolovu však zaskočila muže velká bouře, která loď zahnala daleko do Tichého oceánu. Muži tak byli odříznuti od pevniny a při životě je udržovaly ulovené ryby a krev želv, kterou museli pít, aby nebyli dehydratovaní.

Salvador Alvarenga přežil nemožné! Více než rok se plavil na moři. Teď musí zaplatit pokutu 1 milion dolarů

Ezequiel Cordoba, který se plavil společně se svým přítelem, tento boj o život podle informací vzdal po dvou měsících. Před svou smrtí mu Salvador slíbil, že jeho tělo nesní a pokud nalezne pevninu, odnese jeho tělo truchlící rodině. Salvadorův psychický stav však byl natolik špatný, že po týdnu už situaci nezvládl a tělo svého kamaráda hodil do oceánu. I přes toto svědectví muže, rodina zesnulého nevěří a požaduje odškodné v hodnotě 1 milionu dolarů. Salvador Alvarenga o svém boji o život také napsal knihu, ve které popisuje svoji neuvěřitelnou cestu, jenž trvala 438 dní.

Komentáře