Poprvé v historii chodu Evropské unie, vyjádřila německá kancléřka Angela Merkelová pochybnosti, zda je možné udržet chod unie v podmínkách, jaké panují v těchto dnech a týdnech. Hlavním důvodem k těmto obavám o chodu unie přispívá kulturního rozdílnost, jenž panuje mezi mnoha zeměmi. Může za to hlavně současná uprchlická krize, která dává dohromady dvě naprosto neslučitelná náboženství, jenž nemohou žit bok po boku bez problémů.

Mohou žít vedle sebe obyvatelé kteří vyznávají křesťanství a ti, kteří vyznávají značně radikálnější islám? Nedáváme zde samozřejmě všechny do jednoho pomyslného pytle, ale jak už nás historie poučila, bez jakýkoliv problémů se to neobejde. Přišla na to už i dokonce německá kancléřka Angela Merkelová.

Přestává německá kancléřka Angela Merkelová vidět budoucnost v Evropské unii?

Foto: Drop of Light / Shutterstock.com
Foto: Drop of Light / Shutterstock.com

Změna v postoji německé kancléřka byla poznat už na summitu, kde se střelo Turecko s dalšími zeměmi Evropské unie. Kancléřka na tomto zasedání nevyjádřila důvěru v budoucnosti EU jak tomu většinou bývalo. Na otázku, jestli uprchlická krize dala dohromady země Evropské unie německá kancléřka odpověděla, že takto dopředu nedokáže odhadnout, jaký bude mít vliv krize na sjednocení EU. Tato odpověď by se také dala přeložit jako nedůvěra v budoucí chod EU. Podobně se také vyjádřila k Schengenu, který je podle ní hlavním pilířem Evropské unie.

Foto: 360b / Shutterstock.com

Komentáře