Je to teprve pár dnů od chvíle, kdy Evropská unie diskutovala o schválení zákona, který měl zablokovat sociální sítě mládeži do 16 let, jenž by neměla povolena tyto stránky do doby, než by to povolili jejich rodiče. Stačilo pár dnů a Německo oznamuje svůj plán jak porazit v posledních dnech gradující rasismus na sociálních sítích jako je Facebook, Twitter a Google.

Pokud se tedy na těchto sociálních sítích objeví nenávistný komentář vůči určité rase, budou mít uživatelé jednodušší práci k nahlášení tohoto komentáře, jenž bude následně označený za rasistický a bude vymazán. Uvedla tak v úterý společnost Reuters na odvolání německé vlády, která tento návrh zákona schválila.

Německo hodlá porazit rasismus, který díky uprchlické krize graduje zvláště pak na sociálních sítích

Měli by jsme se tedy obávat z omezování svobody slova? Je jistě na místě zmínit, že posuzování nenávistného komentáře bude zcela subjektivní, takže tento systém bude vyvolávat řadu potíží pro uživatele sociálních sítí. Německá vláda se tak snaží dostat pod kontrolu sociální sítě, na kterých se poslední dobou množí rasisticky zabarvené poznámky na účet uprchlíků. Německý ministr spravedlnosti Heiko Maas situaci okomentoval tak, že sociální sítě budou mít pravomoc na smazání těchto komentářů do 24 hodin. Záměr německé vlády je zde jasný. Vláda se zřejmě snaží zamaskovat svoji politiku „otevřených dveří“, na kterou si obyvatelé Německa stěžují.

Komentáře