Německo se před několika dny pochlubilo tím, že za posledních několik dnů vzrostl počet uprchlíků, které Německo odmítlo. Nastal tak zvrat v uprchlické krizi, která v současné době tíží Evropskou unii? Samotné Německo ze začátku uprchlické krize uznávalo politiku takzvaných „otevřených dveří“, jelikož tato sousední země patřila mezi státy, které přijaly za průběh celé uprchlické krize největší počet uchazečů o azyl.

Německo však změnilo svůj přistup a začíná ve velkém počtu uprchlíky vracet zpět, odkud přišli. A nejedná se o malé číslo. Za celý listopad Německo vrátilo celkem 18.363 žadatelů o azyl. Země přijala za celý minulý rok celkem 10.884 uprchlíků a jedná se tak o několikaprocentní nárůst zamítnutí žádostí o azyl.

Německo stačilo za listopad zamítnout více žádostí o udělení azylu než za celý minulý rok

O tomto faktu informovala veřejnost agentura Reuters. Nejedná se však o jedinou zemi v Evropské unii, která se rozhodla razantněji vyřešit následky této krize. Většina států začala například s výstavbou plotů na hranicích, které mají odrazit nápor zástupů uprchlíků. Maďarsko chtělo v souvislosti s kvótami zažalovat samotnou Evropskou unii, Dánsko hodlá účtovat uprchlíkům jejich pobyt v zemi. Samotný předseda Evropské unie se vyjádřil tak, že se obává brzkého rozpadu unie, který zapříčiní právě uprchlická krize.

Foto: Drop of Light / Shutterstock.com

Komentáře